Як знімають кіно: операторські прийоми, які зроблять ролик кінематографічним

Кіно — це візуальне мистецтво оповідання. На відміну, від картин, які мають статичне зображення і працюють з фантазією, кіно нагадує наше життя: це жива картинка, історія від імені знімального колективу, серед яких до створення цілісної історії багато сил прикладають і відеооператори. Це їхніми очима ми дивимося новини, настирливі і креативні рекламні ролики, а також улюблені фільми дитинства. Ходять чутки, що думають оператори теж очима, а з усього побаченого подумки складають композицію для нових роликів.
Базові операторські прийоми
Відомі оператори мають власні прийоми, які допомагають їм виділятися з-поміж інших і формують впізнаваний авторський стиль. Втім, навіть зйомки популярних кінострічок не обходяться без операторської техніки, яку називають базовою. Ось кілька прикладів таких прийомів.
Додаткові операторські прийоми
Завдяки різним операторським технікам камера розповідає кінематографічну історію: не тільки за допомогою захоплення зображення, але і за допомогою правильного руху або його відсутності.


Використання додаткових операторських прийомів принесе відео нові відчуття і зробить кадр ще смачнішим.
Влаштуйте брейншторм
Одна голова – добре, але зібравши друзів чи колег та проговоривши ідеї разом з ними, ви, без сумніву, зможете швидко та ефективно придумати не два-три, а десять чи й більше концептів. Головна умова якісного брейншторму – відсутність критики. Не відкидайте жодної пропозиції, фіксуйте все на папері чи в нотатках вашого смартфону. Дайте волю креативу! А все, що не підходить – відфільтруєте згодом.

Під час брейншторму активізується ліва півкуля головного мозку, яка відповідає за творчість та нестандартні рішення.

Зрозуміло, що за таких умов набагато більша ймовірність придумати яскравий та дієвий концепт для відео. До того ж, це гарна можливість весело та з користю провести час у дружньому колі.
Підсумок
Цінність брейншторму в тому, що він дозволяє мислити розкуто, створює потужні асоціативні ряди та стимулює креативне мислення. Словом, обов'язково спробуйте!
Спостерігайте
Дві попередні поради були націлені на те, щоб зрушити з мертвої точки та пробудити в собі креативне мислення. А тепер - саме час виходити у реальний світ і, як то кажуть, ловити інсайти.

Щодня, покидаючи дім, ми опиняємось в самому епіцентрі життя. Звісно, те, що відбувається на вулиці, у супермаркеті чи офісі, значно відрізняється від привабливих та «причесаних» рекламних відео, котрі пропонує нам інтернет. Однак їх корені – саме тут, у реальному житті.

Просто знявши навушники та приділяючи увагу деталям ви можете ближче познайомитися зі своєю цільовою аудиторією, або віднайти цікавий та ексклюзивний сюжет, що стане кістяком вашого відео.

В пригоді може стати все, що завгодно: влучний жарт, уривок діалогу, пейзаж чи локація. Головне – бути уважним до дрібниць. Відстежуйте, як люди спілкуються між собою, вирішують проблеми, які їх турбують, на що звертають увагу. Такий підхід особливо важливий, якщо завдання вашого ролику – охопити широку аудиторію, чи набрати максимальну віральність.
Звісно, існує ще багато способів знайти ідею для відео. Однак, ми вирішили навести лише найпростіші та водночас найдієвіші. Зазвичай цього цілком достатньо, щоб остаточно сформувати ідею майбутнього відеоролику.

А якщо раптом наведені поради не спрацювали, або ідея-таки з'явилась, але досі здається вам сируватою – команда AdBox production готова позбавити вас зайвого клопоту та створити якісне, цікаве та динамічне відео для вас чи вашої компанії. Від ідеї до постпродакшну.
Не відкладайте на завтра, замовляйте - вже сьогодні!
© All Rights Reserved. AdBox production
+38 (067) 562-63-75
adbox.production@gmail.com